• baner_glowny.png
 • baner_nop_01.png
 • baner_nop_02.png
 • baner_nop_03.png
 • baner_nop_04.png
 • baner_nop_05.png
 • baner_nop_06.png
 • baner_nop_07.png
 • baner_nop_08.png
 • baner_nop_09.png
 • baner_nop_10.png
 • baner_nop_11.png
 • baner_nop_12.png
 • baner_nop_13.png
 • baner_nop_14.png
 • baner_wlasny.png

Nowy Sącz


2015-11-02 10:26:53

NO PROMIL NO PROBLEM

NO PROMIL NO PROBLEM
Uczniowie Zespołu Świetlic Środowiskowych wzięli udział w warsztatach profilaktycznych w ramach kampanii „NO PROMIL NO PROBLEM”. W warsztatach wzięło udział 34 wychowanków (uczniów szkół gimnazjalnych) świetlic środowiskowych uczęszczających do ośmiu świetlic środowiskowych na terenie Nowego Sącza.

Głównym celem warsztatów prowadzonych w ramach kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób kierujących pojazdami pod wpływem środków psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, dopalacze) oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie postawy krytycznej u pasażerów pojazdów, których kierowca wzbudza wątpliwości co do stanu trzeźwości.

Projekt kampanii społecznej realizowany jest przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Małopolskiego. W ramach kampanii planowane są następujące działania:
– edukacja adresowana do uczniów szkół wszystkich poziomów oraz ich rodziców w zakresie kształtowania właściwych postawy i trenowania nawyków w stosunku do osób, które próbują „siadać za kółkiem” po spożyciu substancji psychoaktywnych oraz w zakresie przeliczania ilości wypijanego alkoholu na czas potrzebny do wytrzeźwienia,
– warsztaty profilaktyczne dla liderów młodzieżowych przygotowujące ich do działań uruchamiających inicjatywy profilaktyczne w środowisku rówieśniczym,
– strona internetowa projektu www.bezpromilowo.pl,
– Małopolski Marsz na rzecz trzeźwości na małopolskich drogach.

Źródło i fot. UM Nowego Sącza 

(w: http://sacz.in/wydarzenia/news,25941.html)

Miejski ZS nr 5

Kampania społeczna „No promil, no problem”

indeks28 października w naszej szkole młodzieżowi liderzy zorganizowali akcję informacyjną w ramach kampanii „No promil, no problem”. Każda klasa została zapoznana z planowanymi działaniami do końca 2015 roku. Kampania ma na celu ograniczenie liczby osób pod wpływem środków psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, dopalacze) za kierownicą oraz zmianę społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców- wzmocnienie postawy krytycznej u pasażerów pojazdów, których kierowca wzbudza wątpliwości co do stanu trzeźwości. Młodzież wykonała i powiesiła w holu szkoły transparent promujący kampanię, a każdy uczeń mógł odpowiedzieć na pytania zadawane przez liderów i za dobrą odpowiedź otrzymać słodką nagrodę.

Po więcej informacji na temat akcji zapraszamy na stronę http://www.bezpromilowo.pl/

Galeria zdjęć

aaa

aaa

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kalei

Dnia 20 X 2015 roku, w Zespole Szkolno ? Przedszkolnym im. Kornela Makuszyńskiego w Kalei odbył się XIII Gminny Konkurs Ortograficzny przygotowany przez nauczycieli: Tomasza Krzypkowskiego, Barbarę Barasińską i Edytę Boską, połączony z happeningiem pod hasłem ?Trzeźwy ? bezpieczny? i kontynuacją zeszłorocznej akcji ?No promil ? no problem?, której koordynatorką jest pani Dyrektor Mariola Wróbel.. Wzięło w nim udział sześć szkół podstawowych z terenu gminy Wręczyca Wielka.Były to szkoły z: Wręczycy Wielkiej, Węglowic, Truskolas, Bieżenia, Borowego i Kalei. Łącznie 20 uczestników, wybranych w eliminacjach, które każda szkoła przeprowadzała na swoim terenie. Podzielono ich na dwie kategorie wiekowe ? pierwsza to uczniowie klas III ? IV, a druga klas V-VI .Punktualnie o godzinie 9.00 do naszej szkoły przybył starszy sierżant Bartłomiej Macherzyński z posterunku we Wręczycy Wielkiej., którzy rozpoczęli pogadankę skierowaną do wszystkich zebranych uczniów naszej szkoły a także uczestników konkursu. Pogadanka dotyczyła ogromnego problemu ? nietrzeźwości kierowców. Mimo, tego, iż za jazdę po spożyciu alkoholu grozi grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów , a nawet areszt, to takich kierowców jest coraz więcej osób siada za kierownicą po spożyciu alkoholu. Następnie wszyscy zgromadzeni obejrzeli dwa krótkie filmy pt. ?Bezpiecznie poruszamy się po drodze? i ?Ważne telefony alarmowe??. Po filmie wszyscy uczniowie przeszli do klas a prelegent udał się do przedszkola aby tam porozmawiać o bezpieczeństwie na drogach.

W tym czasie uczestnicy konkursu ortograficznego przystąpili do zmagań z ortografią. Przedstawiciele każdej z grup wylosowali dyktanda, które nauczyciele opiekujący się uczestnikami konkursu, podyktowali uczestnikom. Po zakończeniu pisania, uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na poczęstunek i udali się z uczniami naszej szkoły na marsz ulicami Kalei. W trakcie marszu, uczniowie nieśli transparenty z hasłami antyalkoholowymi. Na skrzyżowaniu dróg, policjant zatrzymywał samochody, a uczniowie naszej szkoły informowali o akcji oraz rozdawali ulotki? Kiedy mogę prowadzić?. Po powrocie do szkoły uczestnicy konkursu udali się na słodki poczęstunek, w trakcie którego nastąpiło podsumowanie akcji oraz ogłoszenie wyników konkursu ortograficznego. Przy bardzo wyrównanej rywalizacji , ostatecznie zwycięzcami zostali:

W kategorii klas III-IV:
I miejsce ? Marcelina Arendt SP Wręczyca Wielka,
II miejsce ex aequo ? Beata Pruciak SP w Węglowicach,
Gabriela Hadrian SP Wręczyca Wielka,
Amelia Śmiech SP Kalej,
III miejsce ? Gabriel Brondel SP Węglowice.

W kategorii klas V-VI :

I miejsce ? Amelia Syrek SP w Borowem,
II miejsce ex aequo ? Oliwia Bagaj SP w Truskolasach,
Karolina Parkitna SP w Wręczycy Wielkiej,

III miejsce ? Julia Blukacz SP w Kalei.

Na zakończenie konkursu i happeningu pani dyrektor Mariola Wróbel wręczyła nagrody książkowe laureatom i dyplomy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom, a także pamiątkowe koszulki z hasłem dzisiejszej akcji przeciwdziałania pijanym kierowcom. Życzyła dalszych sukcesów i zaprosiła do wzięcia udziału w przyszłorocznym ? XIV konkursie Mistrza Ortografii gminy Wręczyca Wielka Szkół Podstawowych. Konkurs i happening mogły się odbyć dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji ds. Problematyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Wręczyca Wielka.

w: http://www.zskalej.republika.pl/

Gminy w kampanii


Udział w VIII edycji kampanii społecznej NO PROMIL-NO PROBLEM zadeklarowali przedstawiciele 60 gmin Małopolski.

Witamy w kampanijnej kompanii ;-)

Po lewej stronie rozwinęła się lista z linkami do opisów wydarzeń w gminach - zapraszamy do odwiedzenia. Naprawdę warto.
Działania są imponujące i inspirujące.
Po kliknięciu na link do gminy (często) otwierają się nowe linki, do konkretnych wydarzeń realizowanych szkołach, instytucjach, organizacjach.

Realizatorom kampanii gratulejemy. Czekamy na kolejne informacje ...


z ciepłymi pozdrowieniami
inicjatorzy kampanii


Alwernia
Andrychów
Biały Dunajec
   Biecz
   Biskupice
   Bochnia
   Bolesław
   Brzeźnica
   Charsznica
   Chełmiec
   Dębno
   Drwinia
   Gdów
   Gnojnik
   Gorlice
   Iwanowice
   Kalwaria Zebrzydowska
   Kamienica
   Kamionka Wielka
   Kęty
   Klucze
   Krynica Zdrój
   Lanckorona
   Lipnica Wielka
Mogilany
   Mszana Dolna
   Mszana Dolna gmina
   Mucharz
    Myślenice
   Nawojowa
   Niepołomice
   Nowy Sącz
   Olkusz
   Oświęcim
   Podegrodzie
   Poronin
   Racławice
   Radłów
   Skawina
 Skrzyszów
 Słaboszów
   Stary Sącz
   Stryszów
 Szaflary
   Szczucin
   Świątniki
   Tarnów
Trzebinia
   Trzyciąż
 Tuchów
   Wadowice
   Wieliczka
Wierzchosławice
 Wiśniowa
 Wojnicz
 Wolbrom
 Zakopane
 Zawoja
 Zembrzyce
 Zielonki
   
   
   
   
zobacz
również